Dlaczego każdy powinien przeczytać książkę Astrid Lindgren pt. “Przygody Emila ze Smalandii”?

Któż z nas nie zna wypadów Emila ze Smalandii? Następne pokolenia czytelników biorących do ręki prozę Astrid Lindgren, nie przejdą obojętnie obok opowieści o rezolutnym chłopczyku, który potrafił nie robić psot tylko wtedy, gdy miał gorączkę. Jeśli więc będziemy potrzebować dużej dawki dobrego humoru, sięgnijmy po książkę pt. Przygody Emila ze Smalandii z księgarni internetowej taniaksiazka.pl.

Jak przedstawia się życie małego chłopca?

Emil to naprawdę dzieciak aktywny, radosny, kreatywny, odważny i pragnący poznawać świat, a te psoty to z pewnością nie celowe działania, ale komplikacje związane z odkrywaniem całego świata. Emil mieszka w małej wiosce Lӧnnebergi, gdzie od czasu do czasu wybucha skandal. Zgadnijcie, kto jest temu wszystkiemu winny? Codziennie jakiś mały bohater wymyśla jakieś psoty. Wiele z nich szokuje i ogłupia, ale najczęściej bawią do rozpuku. Emil chce spróbować w życiu wszystkiego, co tylko da się ustalić, aby zrealizować nawet te najbardziej szalone pomysły, ale jego radość trwa zwykle tylko chwilę. A kończy się zamknięciem w warsztacie stolarskim. Taką karę wymyślił dla niego jego ojciec, Anton Svensson. Zawsze, gdy dziecko będzie karane, rzeźbi dowolną ilość drewna. On miał takich figurek prawie trzysta pięćdziesiąt. Ta liczba mówi nam wiele o zamiłowaniu Emila do psot.

Dlaczego to taka pociągająca opowieść?

Książka Astrid Lindgren pt. “Przygody Emila ze Smalandii” sprawdza się w innym miejscu już od wielu pokoleń widzów. Zapamiętuje się je na całe życie. Trudno jest określić siłę oddziaływania pisarstwa Astrid Lindgren, która sprawia, że jest ono ponadczasowe i wywołuje absolutną większość śmiechu u dzieci i rodziców. Można poczuć dziecięcą radość z odkrywania całej planety jak nigdy dotąd, z przeciwstawiania się najmłodszym i ich otwartości na najniebezpieczniejsze wyzwania.

Co można powiedzieć o nowych wydaniach?

Wszyscy fani prozy Astrid Lindgren i przygód Emila mogą obecnie cieszyć się ulubionymi opowieściami w ramach tego nowego wydania. Można je nabyć w trójpaku. Razem stanowią wiele godzin jednej radosnej, opowieści o jednym z wielu najsłynniejszych psikusów świata. Tego typu opowieść bawi nas wszystko do bólu brzucha. Naprawdę potrzebujemy takiej szybko zaaranżowanej, dziecięcej radości. Jest to zdecydowanie ta najzabawniejsza książka, jaką przeczytamy kiedykolwiek. Świeże, barwnie ilustrowane wydanie Emila było jednym z wielu powodów, dla których zdecydujemy się na pozyskanie tej książki dla dzieci.